Nasze usługi
Transport Kolejowy

Budimex Kolejnictwo S.A. jest certyfikowanym przewoźnikiem kolejowym  posiadającym wydaną przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego licencje na przewóz towarów oraz świadczenie usług trakcyjnych.

 

W roku 2018 w Spółce został wdrożony a następnie certyfikowany System Zarządzania Bezpieczeństwem w transporcie kolejowym – czego potwierdzeniem jest otrzymanie certyfikatu bezpieczeństwa w części A  oraz części B.

Jednocześnie w Budimex Kolejnictwo S.A. funkcjonuje System Zarządzania Utrzymaniem, na co został wydany przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego certyfikat dla podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie pojazdów kolejowych. Certyfikat ten potwierdza, że wszelkie czynności związane z utrzymaniem taboru kolejowego wykonywane są w sposób prawidłowy i bezpieczny.

Otrzymanie przez Spółkę powyższych certyfikatów potwierdza, iż Budimex Kolejnictwo S.A. działa w obszarze rynku kolejowego z zachowaniem wszelkich standardów przyjętych w Polsce i Unii Europejskiej, a jej usługi stoją na najwyższym poziomie z zachowaniem bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników rynku.

 

Wszystkie pojazdy kolejowe, również pojazdy specjalne, Budimex Kolejnictwo S.A. posiadają dopuszczenie do eksploatacji lub zezwolenie na eksploatacji wydane przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Lokomotywa 6Dh-002

Nowoczesna lokomotywa manewrowa powstała na bazie lokomotywy SM42 (6D). W lokomotywie zastosowano nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne znacząco zwiększające wydajność, współczynnik bezawaryjności oraz komfort i bezpieczeństwo drużyn trakcyjnych obsługujących pojazd. Pojazd charakteryzuje się nowoczesnym designem. Zabudowany przedział silnikowy jest maksymalnie obniżony, przez co maszynista ma dużo lepszą widoczność szlaku.

Ponad to, lokomotywa jest też wyposażona w system zdalnego sterowania, systemy antypoślizgowe, komplet kamer wraz z wyświetlaczami ciekłokrystalicznymi w kabinie i radio GSM-R. Zastosowany silnik Caterpillar C27 o mocy 962 KM pozwala na bezawaryjną i wydajną prace nawet z ciężkimi składami wagonów.

Drezyna DH-350.11

Drezyna hydrauliczna typu DH-350.11 jest samojezdnym, dwuosiowym pojazdem, z napędem realizowanym na drodze hydrostatycznej. Przeznaczona jest do przewożenia różnorodnych materiałów i sprzętu przy budowie oraz naprawie nawierzchni kolejowej. Pojazd wyposażony jest w: kabinę sterowniczą z podwójnym pulpitem oraz częścią socjalną dla pracowników, żuraw hydrauliczny o dużym udźwigu oraz skrzynię ładunkową.

Wagony towarowe

Spółka Budimex Kolejnictwo S.A. posiada specjalistyczne wagony torowe do budownictwa kolejowego:

  • Wagon typu 418V serii Fals – 12 szt.
  • Wagon typu 411V serii Faccpp – 18 szt.
  • Wagon typu 426Vb serii Faccs – 4 szt.
  • Wagon typu 203V/204Vb serii Flls – 16 szt.
  • Wagon typu 453Z serii Res – 6 szt.
  • Wagon typu 412Z serii Rs – 4 szt.